BETON YığıNLARıNı FETHETMEK: BETON MIKSERINIZI OK-103 ILE TEMIZLEME KıLAVUZU

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Temizleme Kılavuzu

Beton Yığınlarını Fethetmek: Beton Mikserinizi OK-103 ile Temizleme Kılavuzu

Blog Article

İnşaat şantiyelerinin beygirleri olan beton karıştırıcıları, inşaat malzemeleri üretmek sinein çok önemlidir. Fakat uzun bir çkızılışma gününden sonrasında, tamburun süresince artan beton sertleşerek performansı ve verimliliği zararlı etkileyebilir. Korkmayın beton cidalcilar! Özkimsan Sanayi Kimyasalları cephaneliğinizde canlü bir silah sunuyor: Beton Sökücü OK-103. Bu kapsamlı kılavuz, beton mikserinizin OK-103 kullanarak patetik bir şekilde temizlenmesini mabeyinştırıyor, kılgı sürecini, güvenlik hususlarını ve problemsiz ve kapsamlı bir temizlik deneyimi dâhilin yararlı ipuçlarını tafsilatlı olarak ele aldatmaıyor.

Yağıınızı Anlamak: Kurutulmuş Betonun Zorlukları

Mikserinizin iç kısmına yapışan kurumuş beton çeşitli zorluklara niye olabilir:

Azalan Karıştırma Verimliliği: Topaklanmış beton, tamburun düzgün dönmesini engelleyerek üretilen betonun karıştırma kalitesini ve kıvamını etkileyebilir.
Küsurat Aşınma ve Yıpranma: Gözetimsiz buzakılan sertleşmiş beton, tambur bıçaklarını ve vesair dahili dahişenleri aşındırarak olası arızalara ve onarımlara defa hevesliabilir.
Hıfzıssıhha Kaygıları: çıktı beton bakteri ve diğer mikroorganizmaları barındırabilir ve şık şekilde temizlenmezse potansiyel keyif riskleri oluşturabilir.
OK-103: Mikser Hizmetında Müttefikiniz

OK-103, mikserlerin ciğerindeki kurumuş beton sözıntılarını refetmek için özel olarak tasarlanmış derişik bir beton sökücüdür. Özkimsan'ın ürün için malumat verirken Emniyet Fen Formuna (SDS) temelvurmanın hayati örutubet taşımış olduğunı unutmamak gerekir. SDS, OK-103'ün kimyasal bileşimi, potansiyel tehlikeler ve emin yararlanma prosedürleri hakkında kapsamlı tafsilatlar sunar. SDS antrparantez OK-103'ün mukannen karıştırıcı malzemelerde yahut sınırlı çmerhale koşullarında kullanılmasına müteallik sınırlamaları da belirtecektir.

Savaşa Hazırlanmak: Temizlemeden Önce Uyanıklık Edilmesi Gerekenler

OK-103'ü kullanmadan önce lüzumlu aletlere mevla başüstüneğunuzdan sakıncasız olun, güvenliğe öncelik verin ve çhileışma sahaınızı hazırlayın:

Önce Asayiş: OK-103 muhtemelen ötümsüz kimyasallar bâtınerir. Her çağ ellik, gzat, alakalı kimyasallara iyi solunum takımı ve esirgeyici giysi kabilinden onat Zatî Esirgeyici Ekipman (KKD) kullanın.
Çtuzakışma Düzı: Dumana sunulan kalmayı en aza indirmek ciğerin hayırlı havalandırılan bir alan seçin. Mümkünse bulutsuz havada çalışmak idealdir.
Deniz Kaynağı: Mikseri temizledikten sonrasında durulamak derunin hazır bir deniz kaynağı bulundurun.
Aletler: Mehabetli beton parçalarını çıkarmak bâtınin kazıyıcı yahut macun bıçağı kabil aletler, fırçalamak muhtevain bek fırçalar ve silmek ciğerin bezler toplayın.
Tabancaınızı Seçmek: Tatbikat Yöntemleri

OK-103 süssüz bir başvuru süreci sunar:

Elden Infaz: Koyu konsantreli beton birikintilerinde, OK-103'ü vasıtasız etkilenen bölgelere bir fırça kullanarak uygulayın. Bedel kapsama meydanı sağlayın.
Seyreltme: Daha geniş alanlar veya elan az şiddetli birikmeler kucakin OK-103, üreticinin talimatlarına gereğince su ile seyreltilebilir. Elan yararlı kaplama bağırsakin seyreltilmiş çözeltiyi bir fırça veya püskürtücü ile uygulayın.
Mikser Tasfiye Zanaatı: Girişim Aşama Kılavuz

OK-103 kullanılarak meydana getirilen temizleme konuleminin dökümü aşağıda verilmiştir:

Tedarik: Çallıkışma vadiını temizleyin, yarar havalandırmayı sağlayın ve KKD'nizi giyin.
Büyük Parçkötükların Kaldırılması (İsteğe Ilgilı): OK-103'ü uygulamadan önce, varsa mehabetli kurumuş beton parçalarını çıkarmak için bir kazıyıcı veya macun bıçağı kullanın.
OK-103'ü uygulayın: Birikmenin şiddetine gereğince tercih ettiğiniz aplikasyon yöntemini (doğrudan yahut seyreltilmiş) seçin.
Reaksiyon Süresi: OK-103 çözümünün, üreticinin talimatlarında tamlanan önerilen süre süresince sihrini göstermesine onay verin. Reaksiyon süresi, çözeltinin konsantrasyonuna ve beton oluşumunun kalınlığına rabıtlı olarak Beton sökücü OK-103 ile beton mikseri nasıl temizlenir? bileğanlayışebilir.
Karıştırma (İsteğe Bağlamlı): İnatçı alanlar midein, çözeltinin beklemesine onay verdikten sonrasında yüzeyi yavaşçe çalkalamak kucakin bek bir fırça kullanın. Bu, beton sözıntkaloriın gevşemesine yardımcı kabil.
Hafriyatma ve Fırçalama: Solüsyon betonu gevşettikten sonra yumuşamış malzemeyi çıkarmak dâhilin hakyıcı ve fırça kullanın. Korkulu kaplamalı alanlar bâtınin bu kademı tekrarlamanız gerekebilir.
İyice Durulayın: Gevşemiş betonu çıkardıktan sonra, OK-103 sözıntılarını ve gevşemiş beton parçşiddetliklarını hazfetmek karınin karıştırıcı tamburunun tümnı nezih suyla büsbütün durulayın.
Son Kontrol: Tüm beton lakırtııntılarının temizlendiğinden sakıncasız sürdürmek sinein son bir görsel araştırma gestaltn. Yeniden kullanmadan önce mikserin baştan aşağı kurumasını bekleyin.
Temizliğin Ötesinde: Mikserinizin Optimum Performans İçin Hizmetını Mizan

Manzum Saffet: Beton mikseriniz midein tekdüze bir temizlik rutini geliştirin. İdeal olarak, beton birikmesini önlemek için her kullanımdan sonrasında temizleyin.
Suyla Durulama: Bir projeden sonra bile kullanımdan sonra suyla hızlı bir şekilde durulamak, betonun tambur ortamında sertleşmesini önlemeye yardımcı olur.
Üreticinin Önerileri:

Report this page